Znajdź wycieczkę
Typ dojzdu:
Sortowanie ofert
Wyżywienie
Kategoria hotelu

Litwa- Wilno

Opis szczegółowy:

Dzień 1: Wyjazd z umówionego miejsca zbiórki o godzinie 4.00 przejazd do Warszawy. Panoramiczne zwiedzanie miasta podczas którego- przejazd Alejami Ujazdowskimi gdzie zobaczymy Kancelarie Prezydenta, Ogród Botaniczny, Pałac na Rozdrożu, Ministerstwo Sprawiedliwości, rejon ambasad różnych krajów, Pomnik Ronalda Regana, Plac Trzech Krzyży czy Gmach Sejmu i Senatu. Zobaczymy również słynną w całej Warszawie palmę Joanny Rajkowiskiej. Przejazd obok słynnego Pałacu Kultury i Nauki-jednego z symboli Warszawy. Dalszy przejazd w kierunku granicy Polsko-Litewskiej. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2: Po śniadaniu, przejazd do Litwy. Zwiedzanie KOWNA z przewodnikiem: Stare Miasto z Ratuszem zwanym” Białym Łabędziem", Zamek,Katedra św. Piotra i Pawła, Kościół Jezuitów, spacer malowniczym bulwarem nad Niemnem. Przejazd do WILNA, zwiedzanie miasta min: Sanktuarium Ostrobramskie z Cudownym Obrazem Matki Boskiej, Starówka Wileńska, Plac Ratuszowy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
Dzień 3: Śniadanie, kontynuacja zwiedzania stolicy Litwy: Kościół św. Ducha z obrazem „Bożego Miłosierdzia” Uniwersytet Wileński, Katedra Wileńska Św. Stanisława, Kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu. Cmentarz na Rossie, panorama miasta z Góry Trzech Krzyży. Pomnik A. Mickiewicza i Kościół św. Anny, Muzeum im. Adama Mickiewicza. Czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: Śniadanie, przejazd do miejscowości TROKI - dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, największą atrakcją tego miejsca jest Zamek Wielkich Książąt Litewskich usytuowany na wyspie Jeziora Galve. Następnie spacer ulicą karaibską, możliwość degustacji regionalnych potraw-kibinów. Przejazd do Augustowa, rejs statkiem wycieczkowym po kanale Augustowskim do miejscowości Studzienicza, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej położone na wyspie połączonej z lądem groblą. Jest to miejsce odwiedzin Papieża –Jana Pawła II, gdzie również znajduje się jego pomnik oraz kapliczka z XVIII-wieczną kopią obrazu M. B. Częstochowskiej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg
Dzień 5: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zatrzymamy się jeszcze w przepięknej stolicy Podlasia-Białymstoku, miejscu przesiąkniętym wielokulturowością. Zobaczymy tutaj najpiękniejszą i najcenniejszą budowlą w mieście- pałac Branickich. Zachwyci nas również nietypowy Ratusz zdobiący Rynek, słynna Archikatedra, kościół Św. Rocha oraz przepiękna w swej formie Cerkiew Św. Ducha. Dalszy przejazd w kierunku domu. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
Cena
995zł/osobę
Miejsce: Litwa / Wilno
Termin: od 2018-05-02 do 2018-05-05
Długość: 5 dni
Rodzaj transportu: Autokar
Wyjazd z: małopolska
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
Zapytaj o ofertę

Opis:

Świadczenia:

 • opieka pilota-przewodnika
 • transport komfortowym autokarem,
 • opłaty : drogowe i parkingowe,
 • 4 noclegi w hotelu **/*** pokoje 2-3 osobowe ,
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje
 • ubezpieczenie NNW+KL

 

Cena nie zawiera:

 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • napojów do obiadokolacji
 • rejsu statkiem
 • lokalnego przewodnika
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Pilot lub przewodnik, może zmienić kolejność realizacji programu w zależności od pogody, kondycji uczestników, oraz innych nieprzewidzianych czynników (siła wyższa).

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!