Znajdź wycieczkę
Typ dojzdu:
Sortowanie ofert
Wyżywienie
Kategoria hotelu

Chorwackie wakacje pełne wrażeń!

Opis szczegółowy:

Dzień 1:

Wyjazd z umówionego miejsca w Krakowie o godzinie 5.00 Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Planowany przyjazd do hotelu około godziny 20.00. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2-9 Dzień:

Pobyt wczasowy nad Zatoką Kvarnerską, plażowanie, kąpiele wodne. Możliwość skorzystania z ciekawych wycieczek fakultatywnych.

10 Dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Pożegnanie z Adriatykiem i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Chorwację, Węgry i Słowację do Polski. Planowany powrót do Polski w godzinach późno wieczornych.

Chorwacja to piękny kraj, ciepły i słoneczny. Wspaniałe są wody Adriatyku, a skaliste, poszatkowane, pełne półwyspów, zatoczek i wysepek brzegi są zupełnie niezwykłe. Są tam pełne niesamowitych zjawisk naturalnych i cudownych widoków parki narodowe. Jest to kraj niezwykły zróżnicowany zarówno kulturowo jak i przyrodniczo. Na wybrzeżach rosną wiecznie zielone lasy i kolczaste krzewy śródziemnomorskie oraz palmy, kaktusy i agawy. Wyższe partie gór porośnięte są lasami iglastymi, a niziny są niemal bezleśne. Wpływy rożnych kultur zostawiły po sobie ślady w postaci rozmaitych zabytków architektury i sztuki. Odnajdziemy tutaj wiele urokliwych i malowniczych miasteczek i miejsc. Wypoczynek czyni komfortowym dobra kuchnia, z szeroką ofertą świeżych owoców morza. Warto odwiedzić z nami Chorwację, można leżeć, pływać, spacerować, zwiedzać – co kto lubi.
Zapraszamy do skorzystania z ciekawych i różnorakich wycieczek fakultatywnych. Proponujemy Państwu:

Niezwykłe Jeziora Plitvickie- Wizyta w jednym z najpiękniejszych Parków Narodowych. Chorwacji.

Istria- pełna Pula atrakcji- wizyta w największym mieście i porcie Istrii. Jest to też najstarsze miasto wschodniego wybrzeża Adriatyku. Zjawiskowe widoku, światowej klasy zabytki jak amfiteatr (arena), zbudowana za czasów panowania Augusta., obecnie miejsce gdzie odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne tego regionu, Katedra wzniesiona w 1640 roku, Plac Republiki, na którym istniało forum w czasach rzymskich, Ratusz z epoki renesansu, wspaniała kuchnia, błękit morza i niepowtarzalna atmosfera. To wszystko czeka na Państwa w Puli.

Wycieczka na wyspę Krk, gdzie tradycja domowego wina ma swój początek- Największa i najpiękniejsza wyspa na Adriatyku, połączona ze stałym lądem mostem. To właśnie z tej wyspy pochodzi tradycja produkowania domowego wina. Wizytę rozpoczniemy od miejscowości Krk z jego wszystkimi najcenniejszymi zabytkami historycznymi i kulturalnymi. Następnie zwiedzimy miasteczko Vbrnik- położone na klifie z którego można podziwiać piękne widoki na katedry, wąskie, kręte uliczki i winnice z których jest wytwarzane jedno z najsłynniejszych win Vrbnička žlahtina. To tutaj w jednej z wielu tawern będziemy mogli degustować tamtejsze regionalne wina i sery Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie pochodzące z III w. miasteczko Omišalj- jest jednym z najstarszych miast na wyspie Krk. zbudowane jest na skale z widokiem na zatokę Kvarner. Omisalj zachował swoją średniowieczną strukturę miejską z uroczym centrum, z wąskimi uliczkami dostępnymi tylko dla pieszych. Brzegiem urwiska rozciąga się promenada idealna dla romantycznych spacerów z pięknym widokiem na małą przystań i morze.

Fish Picnic- niezapomniana przygoda na wodnym katamaranie której głównym atutem jest obcowanie z morzem. Rejs po przepięknych zatoczkach z niesamowitym widokiem na całą lagunę. Chwila odpoczynku i relaksu z możliwością skorzystania z kąpieli słonecznych przy akompaniamencie tradycyjnej chorwackiej muzyki. Smakowitym dopełnieniem całej morskiej wyprawy będzie danie rybne popijane znakomitym chorwackim winem lub rakiją.
Zapewniamy Państwu zakwaterowanie w miejscowości Selce nad wybrzeżem Zatoki Kvarnerskiej 100m od centrum miasta oraz zaledwie 30 metrów od pięknej żwirkowej plaży. Obiekt posiada własną restaurację, drugą restauracje a la carte i kawiarnie.Śniadanie i obiadokolacja w formie bogatego bufetu. Wszystkie pokoje w obiekcie posiadają klimatyzację oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. Riwiera Crikvenica na której znajduje się nasz obiekt jest jedną z najbardziej malowniczych części wybrzeża Adriatyku, w centrum zatoki Kvarner. Obejmuje szereg małych, uroczych i malowniczych nadmorskich miejscowości.

Cena
1815zł
Miejsce: Chorwacja / Zatoka Kvarnerska
Termin: od 2018-09-08 do 2018-09-17
Długość: 10 dni
Rodzaj transportu: Autokar
Wyjazd z: małopolska
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
Zapytaj o ofertę

Opis:

W/w program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Świadczenia w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem. (klimatyzacja, barek, WC)
  • wszystkie opłaty drogowe i parkingowe.
  • opieka pilota
  • 9  noclegów  w pensjonacie-Riwiera Adriatycka, pokoje 2 osobowe z łazienkami,
  • 9 śniadań w formie bufetu,
  • 9 obiadokolacji w formie bufetu,
  • ubezpieczenie NNW+KL,

Cena nie zawiera:

  • napojów do obiadokolacji
  • dopłaty do pokoju 1-osobowego:  92€.
  • kosztów wycieczek fakultatywnych

Dzieci do 12r.ż z dwoma osobami w pokoju
koszt wycieczki 1310zł/dziecko