Znajdź wycieczkę
Typ dojzdu:
Sortowanie ofert
Wyżywienie
Kategoria hotelu

Rumunia-Transylwania i Delta Dunaju

Opis szczegółowy:

Dzień 1: Wyjazd z umówionego miejsca zbiórki Przejazd przez Republikę Słowacką i Węgry do Rumuni, do miejscowości Oradea. Po Polsku niegdyś zwana Wielkim Waradynem i historycznie mająca z naszym krajem odrobine wspólnego. Spacer po tym zachwycającym mieście z architektoniczną mieszanką secesji i baroku z budynkami socjalistycznymi. Zobaczymy n centrum miasta, cytadele zbudowaną na kształt pięciokąta oraz największa barokową katedrę rumuńską- Catedrala barocă. Przejdziemy jedną z najpiękniejszych ulic by zobaczyć dwie perełki architektoniczne pałace Apollo i Moskowitz Miksa. Następnie zachwyci nas widowiskowy budynek greckokatolickiego episkopatu Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Hunedoary której symbolem jest monumentalny średniowieczny zamek. Mimo że sprawia on wrażenie fortecy, od zawsze pełnił rolę szlacheckiej rezydencji. Chwila czasu wolnego po czym przejazd do miasta Alba Iulia. Zobaczymy tutaj XVII-wieczną potężną twierdze Alba Carolina, XIII-wieczną rzymskokatolicką Katedrę Św. Michała i XVIII-wieczną bibliotekę Batthyaneum. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: Śniadanie. Przejazd słynną Trasą Transfogarską- jedną z najbardziej krętych, a co za tym idzie najbardziej widowiskowych tras Rumunii. Według jednych jest szczytowym osiągnięciem socrealizmu rumuńskiego, według innych upiornym pomysłem ówczesnego komunistycznego przywódcy Rumunii - Nicolae Ceauşescu. W trakcie drogi krótki postój w Curtea de Argeş. Obecnie świątynia w tym miejscu nazywana bywa często nekropolią królów Rumunii, ponieważ znajdują się tu krypty pierwszych nowożytnych władców kraju. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu przejazd od stolicy Rumunii-Bukaresztu. Zobaczymy wybudowany na znak przyjaźni z Francją okazały Łuk Triumfalny, zabytkowe Centrum miasta, którego znaczna część została zniszczona podczas ostatniej wojny. Nad całym miastem góruje imponujący Dom Ludowy (obecna siedziba Parlamentu), który do dzisiaj pozostaje jedną z największych budowli na świecie. Z założenia swym wyglądem i rozmachem miał on wraz z otoczeniem przyćmiewać słynne Pola Elizejskie w Paryżu. Nasze oczy cieszyć również będzie Katedra Patriarchalna, XVIII wieczna Cerkiew Kretzulescu, oraz wybudowany na początku XX wieku Pałac Creţulescu. Czas wolny po czym przejazd do miasteczka portowego- Konstanca. Spacer po tej uroczej miejscowości podczas którego zobaczymy Plac Owidiusza z Muzeum Archeologicznym, Meczet Mahmuda, XIX wieczną prawosławną katedrę św. Piotra i Pawła czy zbudowane w okresie międzywojennym Kasyno. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg
Dzień 5: Śniadanie. Przygodę rozpoczniemy w Tulczy zwanej „Bramą Delty Dunaju, ponieważ zwiedzanie tego rajskiego obszaru rozpoczyna się tylko tutaj. Rejs statkiem po wąskich malowniczych kanałach dzikiej Delty Dunaju, stanowiącej jeden z najpiękniejszych rejonów przyrodniczych Rumunii. Cały ten obszar objęty jest ochroną rezerwatu biosfery i przez swoją unikatowość został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.
Dzień 6: Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do jednego z najpiękniejszych i najbardziej zadziwiających miejsc w Rumunii- Wąwozu Bicaz. Strome ściany kanionu wyrzeźbionego przez rzekę sięgają ponad 300 metrów wysokości. Przejazd stromymi serpentynami jest nie lada atrakcją z nutą adrenaliny. Zwieńczeniem, całej trasy jest przepiękne Czerwone Jezioro. (Lacul Roşu), następnie przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Targu Mures,. Zobaczymy jeden z największych zabytków miasta, a mianowicie rozległą Średniowieczną Twierdze Miejską. Zobaczymy również secesyjny Pałac Kultury, Kościół Unitariański oraz katolicką i prawosławną Katedrę. Następnie spacer po niewielkim miasteczku Turda. Ostatnim punktem w tym dniu będzie Kluż Napoka. Zachowało się tutaj wiele cennych zabytków i budowli. Najcenniejszą z nich znajduje się na Rynku Węgierskim jest to monumentalny gotycki kościół św. Michała. Zobaczymy również XIX wieczny okazały pomnik króla Węgier Macieja Korwina, Mury obronne z Basztą Krawców oraz Rynek Rumuński z operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg
Dzień 8: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Rumunię, Węgry i Słowację do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
Cena
zapytaj o cenę
Miejsce: Rumunia / Transylwania i Delta Dynaju
Termin: od 0000-00-00 do 0000-00-00
Długość: 8 dni
Rodzaj transportu: Autokar
Wyjazd z: małopolska
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
Zapytaj o ofertę

Opis:

Świadczenia:

 • przejazd komfortowym autokarem: DVD, barek, toaleta
 • 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-4 osobowe z łazienkami)
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • opiekę doświadczonego pilota
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW+KL

Cena nie zawiera:                                                                       

 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • dodatkowej regionalnej obiadokolacji
 • napojów do obiadokolacji
 • lokalnego przewodnika
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

B.P. ,,RELAX” zastrzega sobie możliwość zmian kolejności zwiedzanych obiektów