Znajdź wycieczkę
Typ dojzdu:
Sortowanie ofert
Wyżywienie
Kategoria hotelu

Najpiękniejsze zabytki Włoch

Opis szczegółowy:

Dzień 1: WTOREK

Wyjazd z umówionego miejsca zbiórki. Przejazd przez Słowację, Austrię, piękne widokowo Alpy do Włoch.Po drodze odwiedzimy niezwykła miejscowość jaką jest Venzone. W 2017 roku właśnie to miejsce wygrało w konkursie na najpiękniejsze miasteczko Włoch. Zobaczymy wspaniałe XII wieczne mury obronne wspaniałą katedrę Następnie spacer po sercu całego miasteczka-Placu Głównym przy którym stoi przepiękny budynek Urzędu Miasta wykonany w stylu weneckim. Po tym miłym historycznym akcencie dalszy przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: ŚRODA

Po śniadaniu przejazd do Wenecji, miejsca którego uroku nie da się opisać słowami. Podczas spaceru po Placu Św. Marka Fascynować nas będą pięknie zdobione fasady. Wśród pereł architektury weneckiej zobaczymy: Więzienie, Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylikę Św. Marka, Kościół Św. Jana i Pawła, Kościół San Salvatore, Most Rialto. Następnie przejazd do Padwy miejsca które zachwyca swoim pięknem. Zobaczymy Bazylikę Św. Antoniego,Muzeum, Plac Prato Della Valle. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: CZWARTEK

Śniadanie. Przejazd do najstarszej republiki-San Marino. Jest to niezależne, przepięknie położone kamienne miasteczko na wzgórzu nad którym górują piękne bajkowe zamki. Spacer urokliwymi uliczkami z możliwością zakupów i degustacji tamtejszych regionalnych trunków. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: PIĄTEK

Śniadanie.Przejazd do San Giovani Rotondo miejsce, w których prowadził swoje pełne dobroci i poświęcenia życie, mistyk św. O. Pio. Nawiedzimy Kościół Matki Bożej Łaskawej (Chiesa Santa Maria Delle Grazie)-Ze względu na przybywających do tego miejsca pielgrzymów obok kościoła wzniesiono Bazylikę pod tym samym wezwaniem. Zobaczymy również Muzeum Klasztorne i inne obiekty sakralne związane z życiem Świętego. Czas Wolny- możliwość degustacji oraz zakupu regionalnych produktów. Przejazd do Monte S. Angelo, gdzie nawiedzimy jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: SOBOTA

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Rzymu. Po drodze nawiedzimy cmentarz poległych Żołnierzy Polskich na Monte Cassino. Była to najkrwawsza walka zachodnich aliantów z Niemieckim Wehrmachtem.Chwila zadumy w miejscu gdzie poległo prawie 1000 polskich walczących po czym przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: NIEDZIELA

Po śniadaniu przejazd do najmniejszego państwa na świecie-kolebki katolicyzmu jakim jest Watykan. Możliwość udziału w modlitwie Anioł Pański z Ojcem Świętym na Placu Św. Piotra (uzależniony od obecności Papieża w Watykanie). Czas wolny. Po południu zwiedzanie Rzymu. Zobaczymy Zamek Św. Anioła, następnie Koloseum-amfiteatr w którym odbywały się igrzyska, walki gladiatorów i dzikich zwierząt (z zewnątrz) , Kapitol,Panteon, Forum Romanum, Plac Wenecki, barokowa Fontanna Di Trevi , Schody Hiszpańskie. Chwila odpoczynku po czym powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 7: PONIEDZIAŁEK

Śniadanie. Powrót do Watykanu i dalsza część zwiedzania. Nawiedzimy Bazylikę Św. Piotra Będzie czas na chwilę modlitwy i zadumy w Krypcie Św. Jana Pawła II w Kaplicy Św. Sebastiana, a spędzając czas na Placu Św. Piotra dowiemy się o historii i unikatowości tego miejsca. Po południu dalsza część zwiedzania Rzymu. Zobaczymy Bazylikę Santa Maria Maggiore, Bazylikę Św. Jana na Lateranie i Bazylikę Św. Pawła za Murami. Po tym owocnym w informacje dniu powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: WTOREK

Po śniadaniu przejazd do pięknego miasteczka w którym mieści się Sanktuarium poświęcone Świętej od spraw beznadziejnych. Św. Rita o której mowa żyła właśnie tutaj w malej górskiej miejscowości Cascia. Nawiedzimy sanktuarium. Czas na chwilę kontemplacji po czym przejazd do Asyżu miasta Św.Franciszka. Zobaczymy tutaj Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli oraz Bazylikę Św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: ŚRODA

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną przez malownicze tereny Włoch, Austrii i Słowację do miejsca zbiórki. Planowane zakończenie wycieczki w godzinach późno-nocnych.,/p>

Cena
zapytaj o cenę
Miejsce: Włochy / Venzone-Wenecja-Padwa-San Marino-San Giovani Rotondo-Monte St. Angelo-Monte Cassino-Rzym-Watykan-Cascia-Asyż
Termin: od 0000-00-00 do 0000-00-00
Długość: 9 dni
Rodzaj transportu: Autokar
Wyjazd z: małopolska
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
Zapytaj o ofertę

Opis:

W/w program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

          ŚWIADCZENIA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-4 osobowe z łazienkami)
 • 8 śniadań
 • 8 obiadokolacji
 • opiekę doświadczonego pilota
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW+KL

  CENA NIE ZAWIERA:                                                        
 • wstępów do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przewodników lokalnych, opłaty klimatycznej Taxa, opłat wjazdowych do miast,  kosztów związanych z realizacją programu (około 68 euro) obligatoryjnie płatne u pilota.
 • napojów do obiadokolacji,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 13 zł /os./pobyt.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 135euro
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

                                                        SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!